Chceme se poučit z dosavadních chybných přístupů a mylných cest poctivou a nekompromisní analýzou situace v řadě oborů. Získáme tak celkový obraz situace a tím potřebný nadhled nezbytný k podstatným řešením.
U všech témat postupujeme podobně. Usnadňuje to spolupráci mezi různými odborníky, posádkou Archy 21 a vámi i nalézání společných rysů u různých témat.
Mapujeme současné klíčové společenské problémy a civilizační výzvy a hledáme cesty z krize směřující k podstatným, systémovým pozitivním změnám. Zkoumáme celou řadu oborů. Věříme, že za všemi hlavními problémy stojí podobné příčiny, a proto mají i společná řešení.
Vybrali jsme oblasti, které zrcadlí neutěšený stav společnosti a zároveň utrpěly za covidu zřetelným prohloubením a urychlením už existujících potíží. Covidová doba byla nejzřetelnějším barometrem neblahého vývoje.
Spolupracujeme s desítkami odborníků z různých oborů, ze známých uvádíme například těchto několik.:
Lenka Šulová je psycholožka a profesorka na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Jejím oborem je zejména vývojová psychologie, rodinné vztahy a interakce mezi dětmi a rodiči.
Ředitel Institutu léčení a prevence traumatu v Praze. Věnuje se práci s traumatem, osobní transformaci a pořádání workshopů zaměřených na sebepoznání.
Právník, spisovatel a politik. Je jedním z "otců zakladatelů" české politiky a ústavnosti. Byl premiérem, předsedou a místopředsedou Senátu, senátorem a docentem práv na UK.
Margit Slimáková je specialistka na zdravou výživu a propagátorka preventivní medicíny. Je známá prosazováním skutečného jídla do škol a nemocnic.
Anna Hogenová je filosofka a profesorka na Pedagogické fakultě a HTF UK. Zabývá se fenomenologií, etikou, filosofií sportu či dílem Jana Patočky a Martina Heideggera.
Martin J. Stránský je neurolog a vydavatel časopisu Přítomnost. Působí jako profesor na univerzitě Yale a specializuje se na vývoj mozku a vliv digitálních technologií na jeho funkci.
Chceme hlouběji prozkoumat klíčové společenské problémy a nacházet komplexně prospěšná řešení. Na závěr plavby galaxií učení nás čeká syntéza příčin problémů a návrhů řešení plynoucích ze všech zpracovaných témat. Z této syntézy vytvoříme praktické závěry, poučení a rady pro každodenní život - ukazatele směřující k nadějné budoucnosti.
Kodex Archy je základním dokumentem, který představuje naši vizi světa, kde odvaha, svoboda a spolupráce stojí na prvním místě. Tento kodex je průvodcem, který nám pomáhá směřovat k udržitelnější, spravedlivější a laskavější společnosti.
Vstup na palubu Archy 21 a zkoumej s námi galaxie.
Nechej se inspirovat tím, co se dozvíš o sobě, ostatních i o světě. Budeš-li se chtít zapojit víc, napiš nám, čím můžeš přispět k dobru společné naší výpravy, co umíš a můžeš nabídnout.
Poděl se s námi o své myšlenky, nápady nebo postřehy. Tvůj hlas nás zajímá!
Staň se součástí týmu lidí, kteří chtějí společně tvořit lepší budoucnost.
Znáš někoho, kdo by mohl přispět svými zkušenostmi nebo nápady? Pošli nám doporučení!
Chceš se aktivně zapojit a pomoci nám v praxi? Dej nám vědět, jak můžeš přispět!
To, jaký je a bude svět, začíná v srdci každého z nás. Rozhoduje vnitřní záměr a vůle za ním jít. Nejmocnější je síla vlastního rozhodnutí. Můžeme společně tvořit svět, v němž našimi průvodci budou osobní síla, svoboda, odvaha, spravedlivost, laskavost, spolupráce a soběstačnost. Svět, ve kterém zvládneme všechny budoucí těžkosti. Zveme vás, abyste také přispěli svým dílem do mozaiky, jež tuto vizi umožní!"