Chceme se poučit z dosavadních chybných přístupů a mylných cest poctivou a nekompromisní analýzou situace v řadě oborů. Získáme tak celkový obraz situace a tím potřebný nadhled nezbytný k podstatným řešením.
U všech témat postupujeme podobně. Usnadňuje to spolupráci mezi různými odborníky, posádkou Archy 21 a vámi i nalézání společných rysů u různých témat.
Mapujeme současné klíčové společenské problémy a civilizační výzvy a hledáme cesty z krize směřující k podstatným, systémovým pozitivním změnám. Zkoumáme celou řadu oborů. Věříme, že za všemi hlavními problémy stojí podobné příčiny, a proto mají i společná řešení.
Vybrali jsme oblasti, které zrcadlí neutěšený stav společnosti a zároveň utrpěly za covidu zřetelným prohloubením a urychlením už existujících potíží. Covidová doba byla nejzřetelnějším barometrem neblahého vývoje.
Spolupracujeme s desítkami odborníků z různých oborů, ze známých uvádíme například těchto několik.:
Lenka Šulová je psycholožka a profesorka na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Jejím oborem je zejména vývojová psychologie, rodinné vztahy a interakce mezi dětmi a rodiči.
Ředitel Institutu léčení a prevence traumatu v Praze. Věnuje se práci s traumatem, osobní transformaci a pořádání workshopů zaměřených na sebepoznání.
Právník, spisovatel a politik. Je jedním z "otců zakladatelů" české politiky a ústavnosti. Byl premiérem, předsedou a místopředsedou Senátu, senátorem a docentem práv na UK.
Margit Slimáková je specialistka na zdravou výživu a propagátorka preventivní medicíny. Je známá prosazováním skutečného jídla do škol a nemocnic.
Anna Hogenová je filosofka a profesorka na Pedagogické fakultě a HTF UK. Zabývá se fenomenologií, etikou, filosofií sportu či dílem Jana Patočky a Martina Heideggera.
Martin J. Stránský je neurolog a vydavatel časopisu Přítomnost. Působí jako profesor na univerzitě Yale a specializuje se na vývoj mozku a vliv digitálních technologií na jeho funkci.
Chceme hlouběji prozkoumat klíčové společenské problémy a nacházet komplexně prospěšná řešení. Na závěr plavby galaxií učení nás čeká syntéza příčin problémů a návrhů řešení plynoucích ze všech zpracovaných témat. Z této syntézy vytvoříme praktické závěry, poučení a rady pro každodenní život - ukazatele směřující k nadějné budoucnosti.
The Arch Code is a foundational document that represents our vision of a world where courage, freedom and cooperation come first. This code is a guide to help us move towards a more sustainable, equitable and kinder society.
Vstup na palubu Archy 21 a zkoumej s námi galaxie.
Nechej se inspirovat tím, co se dozvíš o sobě, ostatních i o světě. Budeš-li se chtít zapojit víc, napiš nám, čím můžeš přispět k dobru společné naší výpravy, co umíš a můžeš nabídnout.
Share your thoughts, ideas or insights with us. Your voice interests us!
Be part of a team of people who want to create a better future together.
Do you know anyone who could contribute their experiences or ideas? Send us a recommendation!
Do you want to be actively involved and help us in practice? Let us know how you can contribute!
What the world is and will be begins in the heart of each of us. It determines the inner intention and the will to go after it. The most powerful is the power of one's own decision. Together we can create a world in which our guides will be personal strength, freedom, courage, justice, kindness, cooperation and self-reliance. A world in which we can handle all future hardships. We invite you to contribute your work to the mosaic that will make this vision possible!